Leczenie kamieniami, fachowo nazywane litoterapią, znane jest od czasów starożytnych, ale we współczesnym świecie od około dwudziestu lat. Metoda ta jest coraz bardziej popularna. Na czym polega zabieg litoterapii i jakie dolegliwości pomaga usunąć?

 A cały sekret tkwi w tym, że siatka krystalizacyjna kamieni, w zetknięciu z ludzkim ciałem, wibruje i przekazuje mu potrzebny rodzaj energii. A to wzmacnia fizycznie, rozluźnia psychicznie, pozwala rozprawić się z negatywnymi emocjami, które bardzo często są podstawową przyczyną dolegliwości.

Jak wygląda zabieg litoterapii?

Zabieg powinien zacząć się od masażu, którego celem jest rozgrzanie mięśni, stawów, a także poprawienie przepływu energii. Zgodnie z zasadami chiropraktyki masowany jest także kręgosłup, cały aparat ruchu. Następnie wzdłuż kręgosłupa układane są rozgrzane do temperatury 50 stopni kamienie. W leczeniu kamieniami stosuje się z reguły kryształy górskie, ametysty lub zwykłe otoczaki granitowe lub bazaltowe. Pod takim kamiennym okładem i ciepłym przykryciem pacjent leży 20 minut.

W jakich dolegliwościach pomaga litoterapia?

Lecznicza moc kamieni sprawdza się np. przy rwie kulszowej, trudnościach z oddychaniem, bólach barków, stawów i kręgosłupa. Zabieg taki polecany jest też osobom zestresowanym i przemęczonym, pozwala bowiem wyciszyć się i zrelaksować.

Kamienie dodają choremu energii ziemi. A według starochińskiej medycyny podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest równowaga pięciu elementów: wody, ognia, drzewa, metalu i ziemi. Gdy brakuje energii ziemi, mogą pojawić się stany lękowe, nadmierna sztywność życiowej postawy, co utrudnia zwalczanie stresu, wywołuje poczucie braku swojego miejsca w rzeczywistości, brak wiary w siebie i w wyleczenie. Na tym tle rozwijają się właśnie schorzenia kręgosłupa. Łatwiej poddadzą się leczeniu, gdy uświadomimy sobie ich źródło i wzmocnimy się ożywczą energią kamieni.

admin