Dzięki postępowi cywilizacji żyjemy dłużej i wygodniej, korzystamy z wielu wynalazków technicznych
i osiągnięć medycyny. Dlatego gdy pojawiają się dolegliwości i choroby, łatwiej jest nam zaufać nauce, technice i medycynie niż pozwolić działać naturze. A przecież nie mamy nic mądrzejszego i cudowniejszego niż nasz organizm. Trzeba go tylko umiejętnie wesprzeć.

Zarówno naukowcy, jak i lekarze są zgodni: nie poznaliśmy jeszcze wszystkich tajemnic ludzkiego organizmu. Jest jednak pewne, że drzemią w nim niezwykłe możliwości. Tylko jak je wydobyć? Gdy na co dzień nie dbamy o siebie, przygniatają nas stresy i pośpiech, przestaje nas cieszyć życie, a drobne dolegliwości usuwamy przy pomocy środków farmakologicznych.  Gdy w końcu zaczynamy poważnie cierpieć i chorować. Gdy wydaje nam się, że nie ma już powrotu do dawnej sprawności i dobrego samopoczucia.
Możemy sobie pomóc korzystając z metody, która odwołuje się do tradycyjnej mądrości i jednocześnie korzysta
ze współczesnej wiedzy, nowych odkryć i badań. Jest nią terapia manualna – w tradycyjnej wersji nazywana kręgarstwem.
Jednym z najskuteczniejszych specjalistów terapii manualnej jest mgr Andrzej Bednarczyk. Gruntowne wykształcenie – aby jak najlepiej pomagać swoim klientom ukończył również studia psychologiczne – w połączeniu z wieloletnią praktyką budzą zaufanie ludzi i sprawiają, że nie tylko powierzają mu oni “naprawę” swojego ciała, ale także często dzielą się z nim sekretami swojej duszy. To właśnie podstawa oddziaływania Andrzeja Bednarczyka. Uważa
on bowiem, że problemy życiowe odciskają piętno na naszym organizmie. Ciało, wrażliwy pod tym względem jest zwłaszcza kręgosłup, pamięta stresy, trudne przeżycia, wstrząsy emocjonalne. Stąd bierze się wiele niewyjaśnionych dolegliwości, bóle głowy, brzucha, kończyn, a także dolegliwości serca, układu moczopłciowego (nietrzymanie moczu itp.), nie wspominając o samych bólach kręgosłupa.  Profesjonalny masaż i terapia manualna potrafią nas uwolnić
od tego bagażu. Czasem wystarczy jeden zabieg, czasem niezbędne jest kilka lub kilkanaście. Ale dzięki nim dostajemy kolejną szansę, żeby pod wpływem ciepłego, relaksującego dotyku wprawnych dłoni Andrzeja Bednarczyka wrócić do pełnego komfortu psychofizycznego.

ZDROWY JAK RYBA
dzięki kręgarzowi

                Siedzący tryb życia powoduje, że coraz częściej cierpimy z powodu schorzeń układu ruchu, a szczególnie kręgosłupa. Kiedy klasyczne metody leczenia nie zadziałały, warto udać się do kręgarza. Takim specjalistą jest mgr Andrzej Bednarczyk – dyplomowany kręgarz, masażysta oraz psycholog.
Kręgarstwo to jedna z najskuteczniejszych metod przywracania zdrowia, bowiem usprawnienie kręgosłupa powoduje lepsze ukrwienie wszystkich stawów i narządów wewnętrznych. Szczególnie dobre efekty daje przy: rwie kulszowej, bolesności barków i szyi, nietrzymaniu moczu, nieregularnych lub bolesnych miesiączkach, problemach z zaparciami, zespole niespokojnych nóg oraz bolesności stawów. Podkreślić należy, że terapia ta równocześnie z poprawą zdrowia fizycznego oddziałuje silnie na psychikę, przywracając ludziom chęć do życia.
Mgr Andrzej Bednarczyk podczas zabiegu stosuje refleksologię, masaż bańkami, techniki różnych szkół masażu oraz specjalną matę, która zastępuje akupunkturę. Wszystko to służy rozluźnieniu mięśni, tkanki łącznej (powięzi), ścięgien, co daje możliwość bezpiecznego ustawienia kręgosłupa. Przy takim działaniu zabiegi te wystarczają na długi czas. Każdy pacjent otrzymuje również dokładne wskazówki, jaką postawę przyjąć podczas stania, spania oraz wykonywania pracy zawodowej i czynności domowych

admin