1

Rolfing to rodzaj dość silnego masażu, który pozwala usunąć napięcia skumulowane w ciele. Pomaga też zmienić nieprawidłowe nawyki ruchowe. Nazwa rolfing jest mało rozpowszechniona, ale wielu masażystów stosuje w swojej pracy tę metodę od dawna. Rolfing stworzono bowiem kilkadziesiąt lat temu. 

Czy wiadomo kto stworzył rolfing?

Tak. Była to doktor Ida Rolf. I przy okazji mamy już wyjaśnioną zagadkę skąd wzięła się ta osobliwa nazwa. Pani doktor o dziwo nie była lekarzem ani masażystką, czy rehabilitantką. Była… biochemikiem, a po zakończeniu kariery naukowej zajęła się tzw. integracją strukturalną czyli rolfingiem.

Na czym polega rolfing?

To po prostu jedna z odmian masażu, a różni się od klasycznego masażu tym, że jest wykonywany nie tylko na mięśniach, ale też na tkance łącznej czyli powięzi, która osłania mięśnie i całe ich grupy. Ucisk podczas rolfingu jest naprawdę głęboki, ale dzięki temu możemy wyeliminować nagromadzone w ciele napięcia i ograniczenia, które pojawiają na przestrzeni lat za sprawą wyuczonych, stałych reakcji mięśni i powięzi. A więc rolfing to trochę „nauczanie” naszych mięśni nowych nawyków.

Po kilku zabiegach czujemy się jak nowo narodzeni – jesteśmy lżejsi, zaczynamy swobodniej się poruszać, poprawia się wygląd sylwetki i ogólna kondycja. Oprócz zmian na poziomie fizycznym, odczuwamy też poprawę samopoczucia i zwiększenie witalności. Czyż rolfing nie jest świetnym sposobem na pozbycie się skutków permanentnego stresu? A dodatkowo pomaga w odchudzaniu i walce z celulitem.

admin